Yenisahra Oto Çekici

Oto çekici demek bir nevi cankurtaran demektir. Aracınızla yolculuk esnasında bir şekilde arıza yapabilir ya da park edilmiş haldeyken çalışmayabilir. Bu gibi acil müdahale gerektiren durumlarda arabanın servise gitmesi gerek. Çünkü servisler genelde olay yerine gelmezler. Bu yüzden de oto çekicilerine ihtiyaç var. Eğer Anadolu yakasındaysanız yenisahra çekici 7/24 hizmetle yanınızda olacaktır.

Oto çekici arızalı ya da kazalı araçların tamir ve onarımı için servise taşıyan hidrolik sistemle donatılmış özel mekanizmalı araçlardır. Oto çekicilerin çeşitleri vardır.

Diğer bölgeler: halkalı oto çekici

Oto Çekici Çeşitleri

Oto çekicilerinin de çekecekleri araçlar gibi farklı çeşitleri mevcuttur. Bunlar şu şekilde sınıflandırılır. yenisahra oto çekici firmasında da tüm çeşitler mevcuttur.

Çatallı çekici: Altında yer alan iki büyük çatal sayesinde, sanki bir forklift gibi kaldırılarak çekici üzerine konur. Bu sistem sağlı ve sollu olarak düzenlenebilmektedir. Yani yolun ve aracın durumuna göre araç ister sağ ister ise sol taraftan çekiciye yüklenir. Kablolu kumanda ile kumanda edilir.

Tepeden çekici: Genellikle bu tipteki çekiciler trafik polislerinin kullandığı çekicilerdir. Bu çekici tipine kendi aralarında ahtapot adını verirler. Aracın tepesinden inen vincin 4 kolu 4 tekere bağlanır ve araç kaldırılarak çekicinin kasasına konur. Bu ahtopat çekicilerde arka kısımda bulunan kancalı çekici sayesinde de iki araç aynı anda taşınabilir.

Vinçli kayar platform: Eğer yolda kalan aracı yönlendirme imkanı varsa çekicideki kayar platforma araç alınır. Eğer araç hareketinde sorun varsa çekicideki makaralı zincir ile platforma çekilir. Bu çekici türünde de ahtapotta olduğu gibi arka kısmında bulunan zincir çekici sayesinde iki araç birden taşıyabilir.

Oto transfer çekicisi: Çekicide bulunan hidrolik makaralı vinç yardımıyla çekilecek araç kasaya alınır. İndirilmek istendiğinde de damper kaldırılarak kontrollü bir şekilde makara gevşetilerek serbest bırakılır.

Oto Çekici İşi İçin Gerekli Ehliyet ve Evraklar?

  • Src bu işin olmazsa olmazıdır. Ehliyet olarak C sınıfı ehliyet almanız gerekir.
  • Kamyonette tonaj 3.5 tondur. Bu sebeple kilo hesabı iyi yapmalı ona göre uygun araçlar çekmelisiniz.
  • K belgesi şehir içi kullanımlarda büyük bir ihtiyaçtır.
  • Çekicilerin çektiği araçlar çekme belgeli olacak ve eğer bu işten para kazanmak isteyenler olursa da hasarlı aracı nakit olarak alabilir ve sonrada satabilirsiniz.

Oto Çekici İş Potansiyeli Var mı?

Eğer çevreniz çok genişse çok büyük bir kitleye sahipsiniz demektir. Birçok oto kaporta ya da tamirle uğraşan dükkanlar, servisler ile anlaşma yaparsanız iş silkülasyonunuz çok olur. Bir de pert araç takip eden insanlar var. Onları da bulabilirseniz bu işten güzel para çıkartabilirsiniz. Ayrıca küçük iş makineleri işleten firmalar ile görüşüp, mevcut makinelerini taşıyabilirsiniz. Servis firmalarının da minibüsleri çok olduğu için genelde küçük firmalarla çalışırlar. Onlarla da iletişimde olarak ekstra iş alabilirsiniz. En önemlisi de yedieminler ile anlaşma yapıp polislerin kaza durumlarında çekici çağırdığında size yönlendirmesini sağlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*